Замовити вітраж у церкву від творчої майстерні Craftart

  Вітражна студія Craftart виготовляє сакральний вітраж та продовжує традиції попередніх віків на нових храмових спорудах. Наші художники спроектують та виготовлять сакральний вітраж у церкву або каплицю що органічно поєднується з стінописом, фресковим малярством, іконописом та різьбленим іконостасом. Ми пропонуємо виготовлення тематичних вітражів, образів святих, орнаментальних композицій, тематичні багатофігурні композиції сцен з життя святих та символи віри. Лики святих виготовляємо методом запікання у муфельних печах. що гарантує довговічність виробу.

  Наші сакральні вітражі у вікна ефектно передають божественне сприйняття та стануть високохудожньою окрасою храму різних конфесій.

Сакральний вітраж студії Craftart

Вітражі сакрального значення в Західній Україні генетично зв’язані з вітражним мистецтвом Європи. Художні особливості технології їхнього виготовлення збереглись і в наш час. Дослідники зазначають, що стародавній метод виготовлення вітражу у Львові має давню історичну спадковість та тісно переплітається з східноєвропейською та візантійською традицією прикладного мистецтва. В церковних вітражах Галичини ХІХ присутні зображення святих та сюжетні композиції з їхнього життя.  Місто Львів багате на пам’ятки архітектури та вітражі. Це відомий костел Єзуїтів, збудований у стилі раннього бароко, каплиця св. Бенедикта, Успенська церква з вітражами Петра Холодного в стилі сецесія та багато інших. Як і в іконописі, колір у сакральному вітражі має символічне значення, але головне в ньому — створення просторової композиції, яка сприятливо діє на відвідувачів. Студія вітражу

  Вітражна майстерня Craftart створила такі сакральні вітражі в християнські храми як Митрополит Андрей Шептицький, Верховний Архієпископ Йосип Сліпий, Блаженний Священномученик Миколай Чернецький, Св. Йосафата, Самбірська Чудотворна Ікона Богородиці та інші у нові храмові споруди Львівської області (м.Самбір, м.Моршин Жидачівському районі та ін.) та готова до подальшої творчої роботи.

Світло в інтер’єрі храму, що саме проникає туди крізь кольоровий вітраж – образ Царства Небесного. Давні готичні сакральні споруди мали дуже вузькі вікна, які створювали тьмяне середовище навіть у сонячні дні, що символізувало людське грішне життя і літургійні таїнства. Саме вікно в церковній архітектурі має давній символічний сенс, адже навіть кількість їх на стіні часто символізувала про добу Бога та Трійці.

Окрім символічного сенсу, вітражні вікна у церкві повинні бути насичені кольором, адже вони утворюють специфічний світловий простір храму. Важливо дбало обирати скло та його світло пропускну здатність, щоб середовище було благодатне для вірян.

Вітражне мистецтво культових споруд тісно пов’язане з архітектурою, тому слід враховувати розташування вітража у храмі, його ідейність та психологічне навантаження. Адже сакральний вітраж у храмі є своєрідним доповненням ікон, а їх освітлення ззовні посилює емоційний вплив. Також важливо вдало підібрати кольорову гаму вітражної композиції. Світлі кольори доповнюватимуть основну функцію природного освітлення, тоді як яскраво насичені кольори скла несуть релігійний зміст у внутрішньому просторі храму. Зазвичай для церкви розробляють вітражі з традиційним християнським змістом: зображеннями святих, Трійці, Богородиці та Спасителя, проте іноді використовують й філософські сюжети, споглядання яких допомагає людині краще зрозуміти релігію.