Вітражне скло: маленька домашня магія

Гра світла і кольору, інтиму і таємничості — перші асоціації, коли йде мова про вітраж. Уявляються високі вікна храмів або ж стародавніх замків: доба готики, епоха Відродження, дух містики. Потім думка спадає на колекції вітражів доби модерн у Парижі та Львові. Однак як би там не було, а це лише перші асоціації, навіяні шкільними підручниками історії й туристичними путівниками. Тому не варто забувати про оригінальні вітражні малюнки, що можуть стати чудовою окрасою сучасного інтер’єру.

Вітражі : виклики сьогодення

На теперішній день вітражі використовують для декорування вікон, міжкімнатних дверей, шаф-купе, різноманітних перегородок, котрі розділяють одну від одної функціональні зони в квартирі. Яскраве сонячне світло пробивається через вітражний малюнок, перетворюючи звичайну кімнату на казковий острівок буяння кольорів і емоцій.

Найчастіше вітражі використовують для декорування вікон. Окрім естетичних переваг, це ще й справді практичне рішення, коли необхідно заховатися у своїй «бастилії» від сторонніх поглядів. Найчастіше вітражне скло замовляють для вікон у коридорах та ванних кімнатах, де штори виглядатимуть недоречно.

Іноді хочеться змінювати світ і життя навколо себе. Наприклад, перетворити звичайні двері у справжній витвір мистецтва, замовивши вітраж. Такі двері чудово підходять для віталень, спалень та кухонь.

Також останнім часом все популярнішими в дизайні стають вітражні стелі. Мабуть, ніхто не сперечатиметься, що виглядають вони дійсно фантастично. Світло, проходячи крізь кольорове скло, створює справжню атмосферу казки і затишку. Крім цього, така стеля є досить зручною у плані монтажу та догляду. Неймовірна складність в обслуговуванні — не більше, ніж міфи. Стелю з вітражними малюнками замовляють люди, котрі хочуть додати в домашнє життя нотки святковості, таємничості та інтимності.

Крім цього, попитом користуються мозаїчні вітражі, оскільки мозаїка вигідно «вписується» у щонайвигадливіші інтер’єри. За основу беруть різноманітні малюнки та кольорові схеми в залежності від конкретного стильового рішення. Також можна підібрати розміри деталей. Вигляд окремих елементів мозаїки та вітражного малюнку загалом залежить від габаритів простору та завдань, поставлених перед дизайнером.

Замовити вітраж у м. Львів, справжній вітражній столиці

Доцент кафедри художнього скла Академії Мистецтв Олег Янківський називає Львів справжньою вітражною меккою. І таке наймення місто отримало дійсно по праву. Раніше, під час прогулянки проспектом Шевченка або вулицями Саксаганськокою чи Хмельницького майже у кожному під’їзді і в кожній брамі можна було побачити вітражі. Справжньою пам’яткою є чудовий 11-метровий класичний вітраж на вулиці Герцена, 6. Також прекрасні вітражі знаходяться у приміщеннях теперішнього Апеляційного суду та обласної поліції. Як бачимо, вітражна традиція дуже давня й абсолютно природна для нашого міста. Саме тому її необхідно розвивати і вдосконалювати відповідно до вимог часу.

Замовити вітраж у Львові ви можете саме у нас.