Вітраж на стелі у сучасному інтер’єрі.

вітраж на стелі в інтер'єрі

Вітраж на стелі в сучасному інтер’єрі популярний вид декору. Дизайнерське рішення щодо створення вітражної стелі з’явилося не так давно. Тому, саме такий спосіб оформлення оселі є справді неординарним рішенням та обов’язково вразить гостей Вашої домівки. Широкого поширення встановлювати вітражі на стелі почались на початку 20 го сторіччя з розквітом стилю Модерн. Вони служили помпезним оформленням стель готелів, концертних залів, зимових садів тощо.  Завдяки техніці Тіффані стало можливим створювати вітраж різної конфігурації та об’ємної форми.
 Загалом, створення вітражу вимагає певної послідовності дій техніки виготовлення. Найважливішою складовою цього захопливого процесу є виготовлення шаблону з урахуванням всіх габаритних розмірів шматків скла, їх переплетення та особливості спайки. Потім відбувається розподіл конструкції на окремі секції, ведучи розподільні лінії так, щоб не порушити загальної композиції. За шаблоном скло вирізають та обгортають мідною фолією. А після їх скріплення, перед нами постає неймовірна сюжетна чи геометрична картина на будь-яку тематику.

вітраж в інтер'єрі

Коротко, як проходить виготовлення вітражу у техніці Тіффані:

 Виготовлення картону та вирізання шаблонів
 Нарізання кольорового скла по шаблонах
 Точне обточування частин скла
 Обгортання деталей мідною фолією
 Розташування чітко по картону
 Спайка.
 Патинування спайки.

Вітраж насправді започаткований ще римлянами, проте, розквіту набув у період середньовіччя, епоху Відродження та у другій половині 19-го поч. 20 століття. Франція у середині 12 століття постає культурною батьківщиною зародження нового художнього стилю — готики. Саме це століття, також, називають “золотим віком вітражу”. Адже, він прикрашає своєю унікальною тематикою кольорів, найрозкішніші собори світу: Нотр–Дам де Парі, Шартрський та Рейський собори. Декоративна композиція орнаменту виготовлена зі скла та інших додаткових матеріалів, що як правило, пропускає крізь себе світло. Світло, яке заграє і постає перед очима кожного, в усіх його можливих кольорах гармонії та містичного інтимного змісту.

вітражна стеля у львові

Вітражні стелі виконані в техніці Тіффані.

Техніка Тіффані дозволила значно урізноманітнити форми вітражних виробів. Завдяки спаюванню дуже дрібних скляних елементів розширила можливість створенню великих та сюжетних творів. Вітраж на стелі в сучасному інтер’єрі виготовлюють в цій техніці. Ще наприкінці Дев’ятнадцятого століття Луїс Тіффані навмисне експериментував з неоднорідністю скла. Воно може бути дзеркальним, прозорим, чи навпаки, глухим. Однотонне, або з сумішшю різних відтінків та кольорів, фактурне і гладке. Усі ці різновиди, грамотно складаючи в одну композицію вручну, отримуємо дивовижний витвір, наділений неабиякою величною естетикою містицизму.

стеля вітражна

 Цікаво, що на початку 20 століття новинкою стали функціонально розраховані форми. Френк Ллойд Райт вперше дійшов до неординарного рішення використання вітражу у вигляді перегородок в інтер’єрі приміщення. Це зумовило зникнення всім відомого стереотипу, щодо його застосування лише у віконних отворах. Вітраж виконує функцію зміни форми чи планування приміщення, а також, може створювати ефект незвичайного освітлення, розміщуючись на стелі. Він не є чимось однозначним та стереотипним, а навпаки, демонструє мінливість необмежених форм без стильових, технологічних чи формальних кордонів. Вітраж може бути як типово різнобарвним наповненням вікна, так і величним полотном оздоблення монументального мистецтва чи, звичайно, об’ємо-просторовим твором у використанні в дизайні інтер’єру оселі. Дуже ефектно виглядають наприклад вітражі на стелі у стилі Модерн. Вітраж на стелі в сучасному інтер’єрі в класичному стилі буде довго служити окрасою вашого дому та додасть аристократичного шарму старого Львову.

монтаж вітражу на стелю

Вітражна стеля — популярний та ексклюзивний вид декору у Львові.

Вітраж на стелі в сучасному інтер’єрі стає дедалі популярнішим та часто зустрічаються на тільки в інтер’єрах класичних, але й у найсучасніших з неординарним поєднанням сюжету, конфігурації та кольору.
Також, не слід хвилюватись про надійність й екологічність вітражних стель, якщо їх проектують та виконують професіонали. Продуманість в створенні каркасу та його монтажі є невіддільною частиною роботи у створенні вітражної стелі. Її естетичний вигляд стане незамінною окрасою вашого інтер’єру. В процесі виготовлення вітражу на стелю використовуються скло та супутні матеріали відомих світових брендів по виробництву скла для вітража – Spectrum glass, Wissmach Glass, Uroboros Glass та інші. Вартість матеріалу становить не менше половини вартості вітражу. Також ціна готового виробу залежить від складності малюнку та кількості елементів.

сучасний вітраж у стелі

 Вітражні стелі виготовляються з міцного скла, елементи якого скріплюють на каркасах. скло та метал не піддається ніяким зовнішнім та внутрішнім чинникам, наприклад перепад температури чи вологість. Тому, рішення про його встановлення у ванній є цілком доречне і правильне. Оформлення стелі доповнюють підсвічуванням з середини, що супроводжується неймовірним декоративним ефектом заломлення світла в склі особливим чином. Стелі виконуються різної тематики – це може бути фігурні композиції, рослинні елементи, а також геометричні та абстрактні. Кольорова гамма не має обмежень, про те варто дотримуватись основної тональності та стилістиці даного інтер’єру. А лаконічні візерунки будь-якого виду, викликатимуть своєрідне задоволення від усвідомлення гармонії у власному будинку.
Вітраж на стелі в сучасному інтер’єрі потрібно розглядати, як основний, центральний акцент інтер’єру. Його потрібно відчувати й сприймати, як необхідну частину архітектури чи приміщення в якому він існує.

фрагмент вітражу

Вітражі студії CRAFTART у Львові.

 Професійні художники вітражисти студії CRAFTART створять попередній проект вітражної стелі та її конструкції відносно загального дизайну вашого інтер’єру. Ми працюємо у різних стилях та напрямках від класичних до ультрасучасних. Проектуємо вітраж та після узгодження ескізу приступаємо до виконання. Для створення вітражу ми використовуємо найкращі матеріали відомих світових брендів. Попередньо спроектуємо варіанти вітражу, що відповідають бажанню замовника та стилістиці даного інтер’єру. Монтуємо каркас під вітраж на стелі в сучасному інтер’єрі.
 Наша вітражна студія працює на результат, який буде довго радувати око та буде служити елітним елементом вашого дому та відповідати вашій харизмі.