Мінімалізм в дизайні інтер'єру

мінімалізм-в -изайні-інтер'єру

Мінімалізм в дизайні інтер’єру, — більше ніж просто гарне слівце чи термін, це цілий стиль зі своїми особливостями, історією та нюансами.

мінімалізм-вдизайні-інтер'єру

Сучасний погляд на мінімалізм, як спосіб життя дав йому друге дихання. Своєї популярності в дизайні мінімалізм, перш за все, набув завдяки простоті, практичності, переважному використанню екологічно чистих, надійних та якісних матеріалів.

дизайнер-Бакмінстер-Фуллер

Формування стилю мінімалізм

Поштовхом для розвитку мінімалізму став утилітарний підхід до розробки архітектурних об’єктів нідерландського товариства художників «Стиль», створеного у 20-х роках минулого століття в Лейдені (Нідерланди), що послуговувались принципом “відсікати все зайве”.

Напрям стилю остаточно сформувався в другій половині XX ст. Таким чином втілився запит на нові архітектурні та дизайнерські рішення для відновлення зруйнованих будівель у післявоєнні часи, разом з ідеями простоти із Японії.

Саме звідти прийшла популярна тепер філософія дзен-буддизму, що проявилась у своєрідній естетиці тодішнього конструктивізму.

Історично мінімалізм в дизайні інтер’єру пов’язаний з багатьма революційно філософськими переосмисленнями окремими знаковими постатями, як архітектор Людвіг Міс ван дер Рое (Ludwig Mies van der Rohe 1886-1969) та дизайнер Бакмінстер Фуллер (Richard Buckminster Fuller 1895-1983).

мінімалізм-Людвіг-Міс-ван-дер-Рое

«Менше означає більше» — девіз який застосовував Рое, тоді як Фуллер прагнув «Робити більше з меншими витратами», але його турботи були спрямовані швидше на технології та інженерію, ніж на естетику. Тактика першого полягала організації компонентів будівлі так, щоб створити враження граничної простоти: він залучав кожен елемент та кожну деталь. В дизайні квартири вони виконують безліч візуальних та функціональних цілей.

основні-риси-стилю-мінімалізм

Характерні риси стилю

  • У стилі мінімалізм в інтер’єрі переважають такі основні характерні риси:

    Геометричність форм — коло, прямокутник, прямі лінії (вертикальні, горизонтальні, часом діагональні);

  • Максимальна функціональність кожної деталі інтер’єру;

  • Кольорова гамма притаманна мінімалізму, зазвичай обмежується нейтральними тонами та чорним, який підкреслює форми;

  • Використання природних та штучних сучасних матеріалів;

  • Дуже обмежені, проте оригінальні акценти надають індивідуальності та особливого звучання приміщенню.

Мінімалізм-в-дизайні-інтер'єру

Освітлення в мінімалізмі

Освітлення в мінімалізмі відіграє, ледь не найважливішу роль: грамотно розставлені акценти загубляться при невміло облаштованій грі світла й тіні. Плануючи ремонт квартири варто передбачити розташування світильників. Лаконічні стильні лампи та приховане світло часто використовують для штучного освітлення приміщень.

Саме тому, природному освітленню приділяють не менше уваги ніж штучному — помешкання стилі мінімалізм мають максимально великі віконні прорізи, щоб впустити в приміщення якомога більше денного світла.

декор-в-стилі-мінімалізм

Декор в стилі мінімалізм

Попри сувору назву й підхід, в мінімалізмі залишатиметься велике різноманіття вибору декору для облицювання квартири та будинку. Для оздоблення стін використовують бетон, рельєфний камінь, декоративну штукатурку, гіпсову плитку або однотонні шпалери. При виборі декору стін варто дотримуватись стриманих кольорів. Дизайн та ремонт квартири в стилі мінімалізм потребує скрупульозного підбору всіх елементів, Це гарантує оптимальний результат.

мінімалізм-в-інтер'єрі

Скляні елементи у меблях найчастіше трапляються саме в інтер’єрі у стилі мінімалізм. Вони займатимуть приблизно 20% простору, зображатимуть ті чи інші геометричні форми, а також, звісно найважливіша деталь — меблі мають бути виконані з натуральних матеріалів. Наприклад, скандинавський мінімалізм поєднує грубуваті натуральні матеріали з ультрасучасними новинками техніки та вигідно відрізняється на фоні безликих приміщень.

практичністьта-функціональність-стилю

Практичність стилю мінімалізм

Практичність стилю мінімалізм є його візитною карткою, тому багатофункціональність меблів та обладнання кухні вбудованою технікою для такого інтер’єру буде найбільш доречним. Ремонт квартири в стилі мінімалізм передбачає попередньо продуманий дизайн-проект. Оптимальним вирішенням має бути максимальна функціональність всіх елементів в приміщенні та легкий доступ. Оздоблення стін в лаконічній гамі стриманих пастельних тонах.

функціональний-мінімалізм-в-дизайн-інтер’єрі

Стиль мінімалізм в дизайні інтер’єру унікальний тим, що основною ціллю є створення максимально вільного простору. Хоча раніше мінімалістичний дизайн був автентичним рішенням для гігантських житлових приміщень, тепер він ефективно й продумано зорганізує облаштування і в будь-якій компактній кімнаті, збільшивши її візуально.

Японський-естетичний-принцип-мінімалізму

Японський естетичний принцип

Японський естетичний принцип не дозволяє завдяки порожнечі в просторовому розташуванні звести все до найважливішого та підкреслити якість і внутрішній характер чи, радше, природу речей.

Дзенівські концепції простоти передають ідеї свободи, руху та життя. Мінімалізм в інтер’єрі виражає також і японську естетику Wabi-Sabi, сутність якої вдало передає квіткове мистецтво ікебана.

Наприклад, японський мінімалістичний архітектор Тадао Андо встановлює у своїх роботах зв’язок, діалог місця з природою, гармонічного співжиття, співвідношення і порядок природи навколо будівлі.

мінімалізм-в-архітектурі-та-дизайні

Серед відомих японських архітекторів у цьому напрямі слід відзначити також Кадзуйо Седзіму, яка спроектувала будівлю музею Сучасного мистецтва в Ню Йорку та багато інших, не менш відомих споруд.

Мінімалізм в дизайні інтер'єру

Делікатний, інтелектуальний дизайн Седзіми використовує чисті модерністські елементи: гладкі, чисті й блискучі поверхні, зроблені зі скла, мармуру, металів. Білий колір, тонкі будівельні секції у поєднанні з прозорими елементами створює стильний вигляд. Її роботи — Маленький будинок (2000) Токіо, Будинок в оточенні сливових дерев (2003) Токіо, Музей Sumida Hokusai та інші.

ідеї-мінімалізму

Стиль мінімалізм в кінці XX ст., та вже на початку XXI, розгалузився на безліч різних інших напрямів і дав початок навіть цілій самостійній течії хай-тек, що вважається ультрасучасним проявом ідей мінімалізму. Дизайн мінімалізм в інтер’єрі щоразу трансформується та приносить нові варіанти з використанням сучасних технологій та нових матеріалів.