Дизайн інтер’єру в стилі Ампір

дизайн-нтер'єру-в-стилі-ампір

Створити дизайн інтер’єру в стилі Ампір у приміському будинку вимагає неабиякого вміння та знань всіх тонкощів декору. Цей стиль часто можна зустріти в інтер’єрах просторих особняків, вілл, помпезних дорогих ресторанах та готелях Європи. Перенести всі елементи стилю в інтер’єр квартир та приватних будинків у чистому виді досить складне завдання. Проте амбітні бажання власників приміського житла дозволять втілити найхарактерніші риси, решта декору залежить від закладеного кошторису.

дизайн_інтер'єру_в_стилі_ампір_

Походження стилю Ампір

Стиль Ампір зародився у ХІХ столітті у Франції за часів правління Наполеона Бонапарта, коли він проголосив свою країну імперією. У перекладі слово «Ампір» (Empire – французька) дослівно означає «імперія». Вважається, що Ампір є завершальною стадією естетики класицизму. Він ввібрав всі стилістичні традиції давніх держав-імперій: античних Риму, Греції та Єгипту.

Давньоримська військова символіка і монументальність імперського стилю підкреслювала статус держави й самого правителя, а після єгипетських походів Наполеона 1798-1801, французи внесли в нього мотиви Близького Сходу. Стилізовані орнаменти та інші елементи декору надають приміщенню особливий, розкішний вигляд.

дизайн-нтер'єру-в-стилі-ампір

Стиль Ампір в сучасних реаліях

Стиль Ампір в сучасних реаліях насамперед вимагає просторого житла
Створення дизайну сучасних помешкань, заздалегідь передбачає врахування особливостей приміщення. Дизайн інтер’єру в стилі Ампір характеризується помпезністю та потребує достатньо високої стелі, великого вільного простору. Ремонт приміщення виконується, врахувавши майбутнє розміщення декоративних елементів.

дизайн-нтер'єру-в-стилі-ампір

Для стилю характерна величність, помпезність, самодостатність, пропорційність. Найпоширеніші кольори наполеонівського прапора: червоний у поєднанні з білим та іншими світлими тонами, синій збалансовують вкрапленнями золота, пурпуровим. Обрані кольори притаманні знаті вважались небесно-голубі, відтінки темно зеленого.
Античні мотиви в дусі Стародавнього Єгипту епохи Птолемеїв гармонійно сполучений з європейським буржуазним вирішенням формують дизайн інтер’єру в стилі Ампір.

ампір_стиль_інтер'єру

Характерні особливості дизайн інтер'єру в стилі Ампір:

  • Великі за площею приміщення, високі стелі;
  • Центрована композиція: центр підлоги підкреслено за допомогою розкішного елементу декору;
  • Колони, пілястри;
  • Мармуровий камін;
    Масивне драпірування штор;
  • Картини олійними фарбами в пишно оздоблених рамках;
  • Мармурові, бронзові скульптури, вітражі;
  • Гіпсова позолочена ліпнина;
  • Дзеркала вмонтовані в масивні позолочені рами;
  • Предмети, що асоціюються із військовими досягненнями: щити, зброя;
  • Наявність бронзових, золотих, срібних виробів;
  • Класичний візерунок шпалер;
особливості-дизайн-інтер'єру-в-стилі-Ампір

Для монументальних форм ампіру характерні строго вертикальні, горизонтальні лінії, геометрична побудова, масивні аркові та прямокутні конструкції.
В архітектурі стін та стелі вишукано виглядатимуть різноманітні розписи та фрески, вітражі, барельєфи, колони, пілястри, ліплені карнизи. Також окремі елементів декору виконані з шовку, парчі.
Паркетна підлога, художній паркет найкраще доповнюватиме інтер’єр в стилі Ампір.

дизайн-нтер'єру-в-стилі-ампір

Декорування інтер’єру в стилі Ампір

Дерев’яне обрамлення прямокутних, напівкруглих дверей та вікон прикрашатимуть декоративні пілястри, пишні карнизи, драпірування текстилем легким шовком, оксамитом. Доречними для ампіру виглядатимуть штори збагачені орнаментальним малюнком.

декорування-інтер’єру-в-стилі-Ампір

Освітлення акцентовано доповнює виразність атмосфери: величні кришталеві люстри, позолочені світильник й канделябри на торшерах є невіддільними складовими французького імперського стилю в інтер’єрі.
Важко уявити собі класичний дизайн інтер’єру в стилі ампір без дзеркал: над каміном, між вікнами та меблями. Велике дзеркало в прихожій у весь людський зріст доповнюватиме композицію.

меблі-стиль-ампір

Меблі стилю Ампір

Меблі вирізняються пишнотою та розкішною вишуканістю і виготовляться переважно з одного цінного сорту дерева. Різьба та оббивка такими ж імператорськими тканинами як шовк та візерунковий оксамит, освіжатиме величність простору.

меблі-ампір-в-інтер'єрі

Декоративні елементи, які імітують давньоримське військове спорядження, зброя: наконечники стріл, списів, геральдичні щити та фарфоровий, срібний посуд у шафах – все це демонструватиме приналежність вашого інтер’єру саме до автентичного французького стилю ампір.
Великі видовжені бронзові годинники обрамлені деревом, свічники, канделябри у вітальній, вази-амфори в ванній, античні скульптури – доречні так само в усіх інших приміщеннях.

декоративні-елементи-стилю-ампір

Оформлення інтер’єру в стилі Ампір зазвичай здійснюється якісними природними матеріалами:

  • Цінні породи дерева;
  • Мармур;
  • Кришталь;
  • Срібло, позолота, бронза;
  • Огранене вітражне скло;
дизайн-нтер'єру-в-стилі-ампір

Вітальня в стилі ампір

Принципи симетричності втіленні в цілому, найбільш виражено проявлятимуться у вітальній. Тоді як для стін у кімнаті здебільшого використовують шпалери певного кольору, стеля створюватиме відчуття висоти та збільшуватиме простір завдяки своїм світлим – світлим кремовим тонам. Вітальню проектують так, щоб пропорційне зонування приміщення колонами чи гіпсовими постаментами чергувалося з дзеркалами та драпіруванням вікон.

вітальня_в_стилі_ампір

Підвісні люстри, підлога вимощена паркетом або мармуровою плиткою доповнюватимуться акцентами на деталях меблів, наприклад, у вигляді левових лап, сфінксів.

Дизайн-інтер'єру-в-стилі-ампір-спальні

Дизайн інтер'єру в стилі ампір спальні

Дизайн інтер’єру в стилі ампір спальні стримані кольори, але романтичні: благородні пастельні тони, наближені до золотого гармонійно поєднуватимуться із рослинними орнаментами. Основний елемент інтер’єру – ліжко великих розмірів окреслене вигнутими формами.

ліжко-в-спальні-ампір

Декорується підвісним балдахіном, каркасними рамами.
Обов’язкова присутність столика та комодів, часто для гардероба створюється додаткова окрема кімнатка. Штори, покривала, декоративні подушки підтримуватимуть основну колористику у кімнаті.

стильна-кухня

Стилізована кухня

Кухня — їдальня найкраще виглядатиме у темних або світлих кремових тонах, відтінених темними вставками.
Для облицювання стін застосовується венеційська декоративна штукатурка та текстильні шпалери. Освітлення – парна кількість кришталевих компактних люстр та бронзові бра.

дизайн-нтер'єру-в-стилі-ампір

Кількість меблів має бути відповідно вивіреною. В основному високі дерев’яні крісла темного забарвлення доповнюють різьбленими фасадами кухонної гарнітури із заскленими вітражами дверцятами.
Ванна кімната відзначатиметься розкішним великим дзеркалом, оточеним стінами, що імітуватимуть дорогі тканини та керамікою заокругленої форми.

замовити-дизайн-у-львові

Інтер’єр в стилі Ампір у Львові CRAFTART

Студія CRAFTART спроектує дизайн інтер’єру в стилі Ампір. Виконаємо весь комплексний ремонт будинку від створення деталізованого проєкту до виконання всіх видів декорування та художніх робіт. Художники виготовлять запропоновані індивідуальні елементи інтер’єру будь-якої складності на замовлення. Власник готового ремонту будинку відчує себе надзвичайно комфортно з використанням сучасних технологічних новинок.