Види плінтусів та який варіант кращий для офісу

Види плінтусів та який варіант кращий для офісу

Після монтажу підлоги виникає цілком очевидне питання: який плінтус обрати, щоб отримати охайний, привабливий та завершений результат. Особливо якщо це стосується офісу – візитівки будь-якої компанії.

Плінтус вирішує одразу декілька питань:

  • Приховує невеличкі шпарини, які необхідно залишати між підлогою та стіною на випадок, коли покриття розширюється або зсихається під впливом зовнішніх чинників.
  • Приховує невеличкі нерівності та коливання висоти – тож ремонт в цілому виглядає естетичніше.
  • Під плінтус або в спеціальний відсік можна сховати дроти та кабелі, особливо – від офісної техніки, якої зазвичай доволі багато.
  • Нарешті, плінтус забезпечує гармонійний перехід між кольорами та візерунками на підлозі та стінах.

Між собою різні колекції відрізняються переважно матеріалами.

Дерев'яний плінтус

Дерево – це вічна класика, яка ідеально гармонує з будь-яким дерев’яним покриттям: паркетом чи дошкою. В такому випадку альтернатив фактично немає. Матеріал практичний, екологічний та пасує до будь-яких класичних чи популярних скандинавських інтер’єрів.

Серед недоліків – чутливість до вологи та температурних перепадів. Проте при виборі деревяного плінтусу в офіс варто враховувати, що в ньому навряд буде відсік для монтажу комунікацій.

Плінтуси із МДФ

На відміну від деревини, МДФ – дешевший матеріал. Фактично, це клеєна та зпресована тирса, вкрита ламінованою плівкою. Проте візуально такі колекції важко відрізнити навіть від цінних сортів.

Серед недоліків – менша міцність та стійкість до навантажень, тож для офісу такий варіант може бути не найзручнішим. В той же час, ламінована плівка захищає від вологи та ультрафіолету.

Металеві плінтуси

Метал – доволі дорогий матеріал для виготовлення плінтусів, проте зрештою вони стають надзвичайно міцними, довговічними та непримхливими. Це справжня знахідка для сучасних футуристичних інтер’єрів, хай-теку, тощо.

Металеві плінтуси сповна окупаються у великих офісах та опен-спейсах з високою прохідністю. Між собою колекції відрізняються кольором, текстурами та розмірами.

Пластикові плінтуси

Простий, дешевий та універсальний пластик водночас міцний та легко піддається обробці. Саме в такі плінтуси зазвичай зручно приховувати дроти. Окрім того, вони різноманітні за відтінками і навіть текстурами, не змінюють забарвлення, невибагливі до зовнішніх умов.

За пластиком легко доглядати і він не боїться вологи. Проте такі плінтуси не пасують до класичних інтер’єрів, а от до сучасного мінімалізму чи лофту – з легкістю.

Поліуретановий плінтус

Поліуретан використовується переважно у вологих приміщеннях, на кшталт ванних кімнат, басейнів, саун. Він гнучкий, легкий, стійкий до води та температурних коливань. Такі плінтуси можуть бути найрізноманітніших розмірів та конфігурацій. Наприклад, високі та широкі пасують для офісів зі значною кількістю обладнання.

А якщо ви не хочете витрачати власний час та зусилля, щоб розібратися у розмаїтті сучасних матеріалів для оздоблення офісу, одразу звертайтеся до нас! Дизайн студія Сraftart у Львові візьме на себе всі турботи!