Сучасні тенденції ландшафтного дизайну

Сучасні тенденції ландшафтного дизайну

Для того, щоб розумітися, в сучасних тенденціях ландшафтного дизайну, спочатку слід збагнути його справжнє значення в нашому повсякденному житті, адже його часто применшують. Чому, Стоунхендж, чи, наприклад, Вашингтон або ж єгипетські піраміди впізнавані з першого погляду та ми, навіть не знаючись на конкретних архітектурних стилях чи віяннях, можемо з упевненістю сказати де розташовані ці споруди географічно, завжди вловлюємо якусь неповторну атмосферу того чи іншого місця. Від якості й продуманості благоустрою середовища, в якому ми плануємо жити багато чого залежить. Певне подвір’я чи сад формуватиме відповідний настрій, а таким чином й думки.

Для сучасного ландшафту характерна індивідуальна неповторність – він не повинен бути схожим, скажімо на сусідній, за тином.

Перш за все варто розуміти, що все нове — забуте старе.  Ви можете прикрасити прилеглу територію малими архітектурними формами — зараз доволі популярні різноманітні альтанки, які можна спроектувати так, щоб вони мали оригінальний сучасний дизайн. В цьому питанні,  такого ж роду колони також заслуговують на увагу.

Насправді, декоративна колона є дуже давнім елементом архітектури (згадайте Колізей), яка має форму циліндра, і є не тільки прикрасою, але і опорою всієї будівлі. Тобто, даний елемент архітектури виконує такі основні функції, як: посилення ритмічної організації простору. З її допомогою можна візуально розширити простір, і розділити його на певні зони.

Хочеться відзначити ще одну новинку в ландшафтній архітектурі — балюстраду. Це свого роду огорожа, яка виглядає наступним чином: один за одним розташовані фігурні стовпчики, які з’єднуються між собою різьбленим брусом (поручнями). Балюстрада – це найдавніший елемент архітектури, але, як і колона, відноситься до новинок ландшафтного дизайну сучасності.  Раніше вони входили в обов’язковий інтер’єр будь-якого палацу або замку.

Такі новинки ландшафтного дизайну, безперечно, вказують на високий статус їх власника. За допомогою балюстради можна змінити, в кращу сторону звичайно, зовнішній вигляд абсолютно будь-якої будівлі. З її допомогою можна внести новизну в будівлі типу мостів, фонтанів, огорож. Дуже часто на них ставляться скульптури, вази. Балюстради ж уздовж сходових прольотів, виконують крім функції безпеки, ще й роль відмінної прикраси. Крім цього, балюстради часто використовують при оформленні паркових зон і скверів. Сьогодні існує величезний вибір даних новинок ландшафтного дизайну. Наприклад, балюстради або ж колони, які виконуються в основному із звичайного бетону, за допомогою сучасних технологій, набувають будь-якого відтінку або кольору, створюючи імітацію того чи іншого природного каменю!

Загалом, новинки в ландшафтному дизайні змінюються на ринку дизайнерських послуг майже кожен сезон, а то й частіше. І щоб вам не спало на думку, які б «божевільні» ідеї вас не відвідали, з приводу оформлення вашої ділянки – сміливо втілюйте їх в життя, звичайно ж, за допомогою фахівців. Пам’ятайте, що все колись на нашій планеті було, в першу чергу, всього лише думкою, чиєїсь ідеєю, і не більше того. А вже потім набуло матеріальну форму.

Якщо ж ви не ганяєтесь за новизною, а  прагнете відзначитись серед інших, хочете щоб вас оточувало щось надзвичайне та особливе, тоді, замість того, щоб наново придумувати велосипед, можна повернутись у часі назад іще далі.

Археологам відомо кілька основних типів мегалітичних споруд, які носять назву менгір, дольмен і кромлех. Кожне з них має свої особливості.

Так, менгір — це розташовані вертикально довгасті кам’яні брили. Менгіри сьогодні знаходять по всьому світу – і в Західній Європі, і в Північній Африці, і навіть в Сибіру. Встановлюються вони поодиноко, або ж групами.

Набагато цікавіше виглядають дольмени. Найбільш прості з них — це кілька масивних каменів встановлені  один на одного. Значно більше поширені П-подібні менгіри, виглядають як два довгі камені, зверху яких розташований третій. Саме з таких дольменів складається Стоунхендж (хоча сам він відноситься до іншої архітектурної форми). Крім того, існують і куди більш досконалі форми дольменів, найбільш поширені в Азії. Вони складаються з декількох плит, які разом утворюють щось на кшталт кам’яного ящика, в передній частині якого є отвір того чи іншого розміру.

Нарешті, останній тип мегалітичної споруди називається кромлех. Саме до цього типу і відноситься згаданий вище Стоунхендж. Тобто, ця споруда являє собою одну, або декілька концентричних кіл, які, в свою чергу, можуть оточувати інший об’єкт, той же дольмен.

Зведення подібних конструкцій на вашій ділянці може дуже вигідно доповнити загальний дизайн, додавши таємничості і незвичайності в оточення будинку.

Варто зазначити, що окрім самих конструкцій і тенденцій у ландшафтному дизайні, також є безліч прийомів з вдалої організації простору. Деякі з них майже завжди доречні.

Наприклад, цікавий спосіб візуально збільшити простір, — влаштувати штучне водоймище. Навіть невелика вузенька канава забезпечить дзеркальний ефект, повторивши в своєму відображенні конфігурацію прибережної лінії і неба. Якщо на дно водойми покласти яскраво синій матеріал, то він створить ілюзію глибини.  Той же дзеркальний ефект забезпечить звичайне дзеркало, яке ви встановите, його недалеко від входу, воно буде відображати далеку перспективу.

Можна зробити так, щоб межі ділянки у вигляді паркану кидалися в очі. Для цього потрібно вздовж паркану посадити дерева і чагарники, які будуть трохи заходити на ділянку. Якщо вони розростуться і закриють своєю зеленню паркан, то зможуть створити відчуття продовження ділянки і за її кордоном.

Кольори при оформленні ландшафтного середовища також мають неабияке значення: червоний колір на садибі при денному світлі привертає увагу і, немов, наближає об’єкт, а у вечірній час, навпаки, робить його більш темним і далеким; жовтий колір робить поверхню об’єкта більшою, а блакитний здатний візуально його віддалити. Напевно, варто використовувати колористику і з метою візуального розширення простору.

Особливо популярне в наш час планування простору таким чином, щоб сад неможливо було охопити одним поглядом. Для цього висаджують живоплоти,  ширми з кучерявими рослинами. Завдяки такому прийому, оглянути відразу усю ділянку не вийде, доведеться переходити з однієї зони в іншу, що і створить враження великих розмірів саду.

У стильному вирішенні благоустрою садибної території, головне тонке відчуття смаку, адже природа не терпить помилок, та перебільшення чи недобори, якщо не одразу ж, то з часом, коли рослини підростуть, дадуть про себе знати. Отож краще покластися на дизайнера і довіритись фахівцям з CRAFTART, які звичайно візьмуть на озброєння як ваші зауваги так і особливості ділянки, виберуть найбільш  оптимальний варіант .