дизайн кухні

 Головний секрет вдалого освітлення для кухні – це багаторівневість. Кожна функціональна зона повинна мати власні джерела світла: робоча поверхня, мийка, плита, стіл, тощо. Тому і розглядати таке освітлення доцільніше окремими категоріями.

Загальна підсвітка

Без класичного стельового освітлення не впоратися, адже саме воно створює рівномірну комфортну атмосферу. Це може бути серія точкових чи кілька підвісних світильників, чи навіть класична люстра. Враховуйте кілька нюансів:

Не варто планувати загальне освітлення ще до гарнітуру. Займайтеся ним лише коли вже остаточно визначилися з плануванням кухні і вирішили, де будуть розташовані основні функціональні зони.

Уникайте одного джерела світла по центру кімнати. Застаріла схема вже давно неефективна, особливо у просторих приміщеннях. Одна люстра не дає ні рівномірності, ні практичності. Окрім того, зазвичай вона не висвітлює нічого важливого, а всі функціональні зони знаходяться по різні боки.

Передбачте регулювання інтенсивності освітлення. Диммери чи реостати дозволяють варіювати яскравість, в залежності від пори доби та обставин. Це значно зручніше та економніше. В ідеалі зробіть так, щоб світло в різних частинах кімнати можна було вмикати окремо.

Підсвітка робочої зони

Робоча поверхня потребує найкращого освітлення, адже ви маєте бачити, що саме робите.

Зверніть увагу на накладні меблеві світильники, які можна вмонтувати знизу на верхні шафи. Вони дають найоптимальніше направлене світло.

Окрім класичних точкових світильників спробуйте витягнуті лампи, направлені софіти, світлодіодні стрічки та навіть неон. Деякі з них можуть змінювати колір, наприклад – для романтичної вечері чи вечірки з друзями.

Підсвітка обідньої зони

Саме над обіднім столом досі доречно виглядають велику підвісні світильники з декоративними абажурами чи плафонами. А якщо стіл прямокутний чи овальний – це може бути серія таких приладів на рейці.

Рекомендована висота до лампи – близько 1,5 метра. Регульована висота дозволяє міняти атмосферу від урочистої до затишної домашньої. Головне – оберіть комфортну температуру світла, щоб воно не «било» по очах.

Якщо стіл стоїть одразу біля стіни – зверніть увагу на бра чи направлені донизу споти. А у великих та просторих кухнях-вітальнях цікаво виглядають гіпсокартонні конструкції із серією точкових світильників по формі стола.

Зональне освітлення

Серед інших типів освітлення на кухні вам можуть знадобитися ще декілька:

  • Внутрішня підсвітка шаф та поличок стильно виглядає, візуально розширює кімнату та спрощує пошуки необхідного. Зазвичай для цього використовуються світлодіоди. Те ж саме стосується оформлення ніш та гіпсокартонних конструкцій.
  • Для плити зручніша за все – вбудована підсвітка витяжки. Зазвичай її достатньо, адже вона необхідна не так часто.
  • Кольорова декоративна підсвітка має лише одне призначення – створювати настрій. Особливо ефектно вона виглядає в сучасних інтер’єрах з глянцевими та дзеркальними поверхнями.

А якщо ви не хочете перейматися плануванням освітлення на кухні самостійно, звертайтеся до фахівців! Наша студія Сraftart втілить у життя найскладніші та найцікавіші проекти!