Інтер'єр в стилі Мемфіс

інтер'єр-в-стилі-мемфіс

Своєрідний інтер’єр в стилі Мемфіс вирізняється неординарним трактуванням дизайну. Мабуть, найкращий тренд — це не слідувати трендам, адже вони застарівають досить швидко як і з’являються. Однак стиль Мемфіс у дизайні інтер’єрів 80-тих років, за своєю суттю, був саме радикально протестним, “антитрендовим” напрямом свого періоду.

інтер'єр-в-стилі-мемфіс-Ettore-Sottsass

Хоча власна назва дещо асоціюється з однойменним куточком у США, рух дизайнерського стилю Мемфіс зародився в Мілані. 11 грудня 1980 року, італійські дизайнери Ettore Sottsass, Michele de Lucchi, Matteo Thun та ін., заснували стиль “Мемфіс”.
Назва стосується музичної композиції Боба Ділана “Stuck Inside of Mobile with the Memphis Blues Again” надихнула їх у той вечір. Більшість креативних творчих груп тогочасних постмодерністів були у пошуку нових ідей. “Мемфіс” була реакцією на заїжджений mid-century модерн 1950/60 років та мінімалізм 1970-тих, які передбачали чітку структурність прямих ліній.

інтер'єр-в-стилі-мемфіс-вітальня

Термін “middle of the century” модерн вперше ввела у вжиток американська журналістка Kara Greenberg, у тих же 80-тих, у своїй книзі Mid-century Modern: Furniture of the 1950s, що дослівно означав — модернізм середини минулого століття.

інтер'єр-в-стилі-мемфіс-спальня

Звичний для післявоєнних часів стиль був своєрідним позитивним побічним ефектом економічної кризи, обумовленою зміною пріоритетів та переоцінку цінностей — люди почали надавати перевагу комфорту понад розкішшю. Нестримність високого польоту творчості стає основною ідеєю. Дизайнери зосередились на “радикальному, смішному, екстравагантному/епатажному”, ігноруючи “вишуканим смаком”.

кольоровий-інтер'єр-в-стилі-мемфіс

Геометричні фігури артдеко, колірна палітра попарт та кітч 1950-х надихнули на створення абсолютно нового тренду незвичайної естетики.
Інтер’єр в стилі Мемфіс має такі характерні ознаки:

  • Використання матеріалу Терраццо (тріски мармуру, граніту, кварцу, скла, керамічної черепиці, інших відповідних матеріалів; об’єднавчим матеріалом використовується епоксидна матриця)
  • Закарлюки принту Бактерії, розробленого Соттсассом у 1978 році.
  • Яскраві різнокольорові предмети, які контрастують відхиленням від явно типових форм. Наприклад, замість прямокутних ніжок стільця — кола або трикутники.
стиль-мемфіс-принт-бактерія

Група Мемфіс дебютувала на виставковому меблевому ярмарку Salone del Mobile у Мілані в 1981. Їхній стиль привертав увагу, визначився комерційно невигідним. Натомість він згодом зробився культовим серед багатьох заможних прихильників зі світовою славою: дизайнер Карл Лагерфельд, співак Девід Бові та інші.

інтер'єр-в-стилі-мемфіс

Етторе Соттсасс успішно реалізовував свої незвичні оригінальні проєкти.
Багато працюючи над художнім склом, керамікою та металом згодом його твори позбавились кричущих форм та кольору, стали більш вишуканими.

Memphis-style-декори-інтер'єру

В 1981 він заснував фірму «Sottsass Associati» яка виготовляла предмети інтер’єру. Основним кредо дизайнерської асоціації став радикально нестандартний підхід. Мережу європейських професійних дизайнерів об’єднувала філософія що довкілля повинно викликати якусь реакцію, навіть негативне сприйняття краще ніж ніяке.

меблі-в-нтер'єр-в-стилі-мемфіс

Меблі в інтер'єр в стилі Мемфіс.

Мемфіс значною мірою вплинув на сферу меблевого виробництва. Група пропрацювала ще деякий період до 1988 року проте, створювались й інші дизайнерські об’єкти, коли колектив офіційно розпався. Sottsass покинув групу у 1985 році.

меблі-в-стилі-мемфіс

Не зважаючи на неординарність, ексцентричність та провокативність, стиль надовго закріпився у масовій культурі. Тепер, знову стає популярним. Насиченість фактур та кольорів, ефектні різнопланові речі різноманітної асиметричної форми гармонійно поєднуються в екстравагантному стилі.

нестандартний-інтер'єр-в-стилі-Мемфіс

Функціональний та нестандартний інтер'єр в стилі Мемфіс

Непересічний інтер’єр в стилі Мемфіс характеризується максимальною функціональністю. Обов’язкова присутність деякої родзинки у вигляді дизайнерських меблів, цікавого декору. Новий виток розвитку стиль одержав у наші дні. Основна ідея — не боятись експериментувати для створення свого індивідуального простору.
Інтер’єр в стилі Мемфіс це:

  • Нестандартне декорування стін;
  • Присутність геометричної форми підсиленої кольором;
  • Поєднання чіткої прямої й плавної лінії;
  • Комбінація чудернацьких конфігурацій та кольорових принтів обраної гами;
  • Насичені акценти правильно розставлені в інтер’єрі.
дизайнерські-вироби-Мемфіс

Дизайнерські вироби Мемфіс

Побутові дизайнерські речі в стилі Мемфіс виконують пряму функцію, але й вважаються самі по собі мистецькими витворами. Наприклад, оригінальні цікаві світильники наче переносять у 80-ті роки нагадують авангардні мобілі. Крісла чудернацької форми нестандартними ніжками — дивуватимуть гостей своєю незрівнянністю

поп-арт-декори-стилю-мемфіс

Інтер’єр в стилі Мемфіс виділяється з поміж інших комфортом та незвичним виглядом. Яскравим доповненням стануть шедеври поп-арт на стінах. Тенденція новоствореного стилю створює враження своєрідного продовження модного мистецького напряму 60-тих.

стильні-декори-в-спальні-мемфіс

Декори інтер’єру від групи Мемфіс стали дорогими колекційними надбаннями знаменитостей. Інтер’єр в стилі Мемфіс найкраще характеризує практичність та оздоблення недорогими матеріалами. Предмети інтер’єру наповнені різноманітним орнаментом — імітацією мотивів природи.

декор-стиль-мемфіс

Почніть втілювати в життя ідеї у стильних яскравих предметах: меблях, вітражах, лампах, килимах, вазах — додайте яскравих барв у своє життя вже і зараз!

мемфіс-стиль-дизайну

Дизайн та ремонт квартири в стилі Мемфіс. CRAFTART

Створити дизайнерський інтер’єр в стилі Мемфіс та виконати комплексний ремонт квартири допоможуть в студії CRAFTART у Львові. Професійні художники — декоратори виконають запропонований унікальний декор у різних стилях та напрямках дизайну.