Види декоративної штукатурки для внутрішнього оздоблення стін

Декоративна штукатурка – відмінна альтернатива фарбі чи шпалерам для внутрішнього оздоблення стін. Вона водночас вирішує естетичні та функціональні задачі, адже приховує нерівності, тріщини та незначні дефекти поверхні.

За складом декоративна штукатурка не відрізняється від звичайної: вапно, цемент, гіпс, акрил, силікат, тощо. Фактуру забезпечують різноманітні наповнювачі: пісок, слюда, мармурова крихта, камінчики.

Всі види декоративної штукатурки можна розділити  на дві категорії:

  • Рельєфні – із фактурним малюнком. Вони біль пластичні та дрібнозернисті. При роботі необхідно дотримуватися спеціальної техніки.
  • Гладкі – із рівною поверхнею. Переважно, вони імітують інші матеріали: бетон, камінь, тощо.

Матеріали для внутрішніх робіт відрізняються від фасадних меншою стійкістю до зовнішніх подразників, ультрафіолету, погодних умов, температур. У приміщенні це не потрібно, зате ціна значно нижча.

Основа декоративної штукатурки

В залежності від основного компоненту, вирізняють кілька типів штукатурки для внутрішнього оздоблення стін:

  • Акрилова на основі акрилових смол стійка до води, проте має погану повітропроникність. Її можна використовувати у вологих приміщеннях, але вона більш чутлива до стирання та механічних пошкоджень.
  • Силіконова – універсальна суміш для внутрішніх і зовнішніх робіт. Вона дорожча, зате стійка до стирання, не боїться вологи, має високу паропроникність.
  • Мінеральна складається переважно з цементу, вапна і гіпсу. Це натуральна екологічна штукатурка для приміщень із низькою чи середньою вологістю.

Ефекти та фактури

Саме незвичайні дизайнерські ефекти – причина популярності фактурної штукатурки. Зверніть увагу на такі цікаві рішення:

  • Звичайна структурна штукатурка – це неоднорідна зерниста маса із гранульованим наповнювачем. Суміш наноситься шпателем, пензлем, валиком. Інструмент визначає остаточну фактуру. Сюди відноситься класичний короїд, шуба, хвилі, тощо.
  • Флокова штукатурка – це суміш із так званими чіпсами. В акрилову основу додаються виразні пластівці. А зверху таке покриття вкривається шаром сатинового чи матового лаку для захисту.
  • Мозаїчна штукатурка містить мінеральні наповнювачі у вигляді дрібної кольорової гальки, яка при нанесенні шпателем утворює різні візерунки. Вона стійка до пошкоджень та вологи. Це зручний варіант для кухні чи ванної кімнати.
  • Венеціанська штукатурка здатна імітувати натуральний камінь – мармур, онікс, тощо. Вона передає їх природну глибину і текстуру. До складу входить дрібний кам’яний пил та пігменти. Гладку поверхню легко мити.
  • Травертин – також імітація однойменного каменю. Тільки текстура такої штукатурки біль пориста та рельєфна. Так само існують колекції, які імітують необроблений бетон, дерево, тощо.
  • Шовкова або японська штукатурка Отточенто складається з мінеральних і целюлозних волокон, бавовни, шовку, слюди, мінералів. Для шовкового ефекту використовують перламутрове покриття, яке плавно переливається на світлі.
  • Штукатурка з ефектом шкіри дозволяє імітувати різні види, включаючи екзотичну зміїну чи крокодилячу. Це екстравагантний, сміливий та порівняно недорогий варіант для розкішних інтер’єрів.

Замовити види декоративної штукатурки CRAFTART

Плануєте ремонт, проте не знаєте, з чого почати? Чи взагалі не маєте часу та бажання розбиратися у будівельних нюансах? Тоді залиште цю роботу професіоналам та звертайтеся до нашої дизайн студії Сraftart у Львові!