Що краще: натяжна стеля чи стеля з гіпсокартону?

Що краще: натяжна стеля чи стеля з гіпсокартону?

Побілені нерівні стелі давно відійшли у минуле разом із старими коричневими лінолеумами на підлозі. Зараз є безліч більш практичних та не надто дорогих рішень. Зокрема – натяжні та підвісні стелі. Вони вирішують одразу кілька проблем:

  • Приховують всі дефекти покриття, стики, шви, перепади рівня, тощо. Не доведеться витрачати час та кошти на зачистку та вирівнювання поверхні. Не потрібно навіть знімати стару фарбу.
  • Точкове освітлення та інші сучасні системи ідеально монтуються саме у натяжні та гіпсокартонні стелі. Достатньо заздалегідь протягнути дроти та залишити монтажні отвори.
  • За підвісною конструкцією легко приховати будь-які інженерні комунікації. Не лише дроти, а й труби, вентиляцію, тощо.

Що краще: натяжна стеля чи стеля з гіпсокартону ? Проте який саме варіант обрати?

Монтаж стелі

Для гіпсокартонних стель спочатку споруджують металевий каркас, який потім обшивають листами. Вони кріпляться звичайними саморізами, а шви закриваються металевими стрічками та кутами. Потім поверхню можна шпаклювати та фарбувати.

Натяжна система кріпиться гарпунним, клиновим або кулачковим способом на багет по периметру. ПВХ-полотно прогрівається до 60-65 градусів спеціальним феном та натягається на каркас. Після охолодження плівка дає рівну та блискучу поверхню.

В обох випадках краще долучити до роботи фахівців. Натяжні конструкції потребують спеціальних інструментів, а гіпсокартон – чітких прорахунків та тривалих брудних робот. Враховуйте, що натяжна стеля монтується до 4 годин, а гіпсокартонна – кілька днів.

Однорівнева натяжна стеля займає лише 3-5 см висоти кімнати. До того ж їх можна компенсувати глянцевим покриттям, що візуально збільшує приміщення. Гіпсокартон потребує більше простору, а багаторівневі конструкції можуть займати від 10-12 см.

Вибір стелі для різних приміщень

Гіпсокартон більш чутливий до вологи та температурних перепадів. Є спеціальні водо- та вогнестійкі марки, проте вони рідші і дорожчі. Тому такі стелі чудово почувають себе у спальні чи у вітальні, а от на кухні або у ванній бувають проблеми.

Для санвузлів та кухонь краще пасують натяжні стелі. ПВХ-плівка не боїться води, її можна протирати звичайною губкою. На поверхні не залишається плям чи розводів, вона не вбирає запахів та не жовтіє. Навіть якщо вас затоплять сусіди з вищого поверху, натяжна стеля витримає таке навантаження та врятує ваш ремонт.

Гіпсокартон боїться ударів та механічних навантажень. Плівка витримує їх краще, проте її можна проколоти чи пошкодити гострим предметом. Навіть дитячими іграшками, на кшталт пістолетиків із пластиковими кульками. Враховуйте це, якщо плануєте ремонт у дитячій.

ПВХ-плівка не витримує морозів. При суттєвому мінусі вона втрачає еластичність та тріскається. Натяжні стелі не можна робити на балконах та кімнатах без опалення. А от гіпсокартон менш чутливий. Його використовують навіть на цокольних поверхах та у підвалах при помірному рівні вологості.

Дизайнерські поєднання

Цікаво виглядає поєднання гіпсокартонних конструкцій із натяжними полотнами. Таким чином створюють багатоярусні дизайнерські конструкції для зонування приміщення та монтажу складного освітлення.

З такими та будь-якими іншими креативними ідеями краще одразу звертатися до професійних дизайнерів. Щоб конструкція була міцною та надійною, вона вимагає ретельного планування. І в цьому з легкістю допоможе дизайн студія Сraftart у Львові!