Рівні зносостійкості плитки

рівні-зносостійкості-плитки

Керамічна плитка – одне із найбільш універсальних покриттів для підлоги. Особливо, якщо мова йде про кухню, вбиральню, коридор чи місця загального користування. Проте з вибором постійно виникають численні питання, адже окрім розмірів та форми відрізняється фактура, призначення і класи зносостійкості.

Рівень зносостійкості керамічної плитки – це те, наскільки довго вона буде зберігати свої властивості та зовнішній вигляд за умови постійного використання. Фактично, це головна технічна характеристика, на яку в першу чергу потрібно звертати увагу.

Для зручності використовуються загальноприйнята система. У світі вона називається PEI, а розробив її американський інститут. Система PEI визначає п’ять рівнів зносостійкості:

  • I – це найнижчий показник. Переважно, це плитка для стін. Вона делікатна та майже не здатна протистояти пошкодженням. Зате вона дешевша. А різноманітні колекції ідеальні для декоративних настінних мозаїк. На підлозі така плитка швидко псується та зношується.
  • ІІ – це плитка середньої стійкості. Її вже можна класти на підлогу у ванних кімнатах, кухнях та вітальнях в квартирах чи приватних будинках. Проте хоч трохи підвищене навантаження – і на поверхні швидко з’являються мікротріщини. Не варто вкладати таку плитку навіть у коридорі, де постійно ходять на підборах та просто у вуличному взутті.
  • ІІІ – більш міцна плитка для коридорів та кухонь. Вона протистоїть подряпинам і значно менше боїться ударних навантажень. Таку кераміку легко доглядати і важко пошкодити під час прибирання. На стіні плитка ІІІ категорії зберігається десятиліттями.
  • IV рівень розрахований на високу прохідність. Таку плитку можна вкладати у будь-яких житлових приміщеннях, офісах, використовувати при оформленні сходів, тощо. А от на стінах вона вже не використовуються – це не має сенсу, зате виходить надто дорого.
  • V категорія найміцніша. Це плитка для торгових центрів, супермаркетів, розважальних закладів, тощо. По своїй суті це вже керамограніт, що за своїми властивостями мало поступається справжньому каменю.

Що ще врахувати при виборі?

Всі основні характеристики плитки зазвичай позначені в її маркуванні. Наприклад, зображення ступні вказує, що це колекція для підлоги. А якщо темна ступня намальована на світлому заштрихованому фоні – це плитка підвищеної зносостійкості. А от рука вказує на покриття для стін.

Сніжинка визначає морозостійкість, а полум’я з цифрами – кількість обжигів покриття. Літерами «АА» позначають стійкість до впливу хімічних речовин. Плитка «А» менш стійка. Найнижчий опір у колекцій з маркуванням «О», проміжний – у «В» і «С».

Наприклад, при виборі плитки для ванної кімнати варто враховувати, що підлога і стіни цього приміщення контактують із хімічними реагентами. Потрібна низька пористість та стійкість до кислот. А от зносостійкість менш важлива. У прихожій – навпаки. Плитка має бути міцніша та легко митися.

Не хочете розбиратися в категоріях плитки чи інших оздоблювальних матеріалів? Не проблема – ми зробимо це за вас! Звертайтеся до дизайн студії Сraftart!