Ремонт приміщень в стилі лофт. З чого все почалось?

Ремонт приміщень в стилі лофт. З чого все почалось?

Вже сама назва «лофт» символізує горище, галерею, тощо. Так в Америці називали порожні цехи, верхні поверхи торгових приміщень або занедбані склади. Фактично, це промисловий об’єкт, який згодом переоблаштували для іншої мети.

Тенденція прийшла до Європи із Нью-Йорка, а перші лофти почали з’являтися в Квінсі і на Манхеттені приблизно в 20-х роках минулого століття. Причина була проста: під час Великої депресії тисячі фабрик та підприємств зачинялися, банкротували та занепадали. Проте вільні площі не могли довго простоювати і власники віднайшли спосіб хоч якось компенсувати збитки. Лофти почали здавати під житлові приміщення за мінімальною вартістю.

Незвичайний формат швидко привернув увагу творчої богеми: художники і музиканти зацікавилися дешевими і просторими площами, які можна було переобладнати на свій смак. Таким чином у лофтах почали з’являтися перші творчі майстерні, студії, галереї та просто місця для зустріч і вечірок.

А потім прийшов Енді Уорхол. Саме завдяки ньому у 60-ті роки світ накрила хвиля популярності лофтових інтер’єрів. Великий шанувальник всього чудернацького та незвичного, Енді Уорхол також жив на Манхеттені у свої квартирі-фабриці.

Через такий шалений успіх серед богеми та зірок незабаром лофт із бюджетного житла перетворився на вишуканий дизайнерський стиль. І досі так оформлюють численні кафе, ресторани та навіть елітну нерухомість. Моду підхопили американські бізнесмени, економісти та юристи – і зараз вона поширена по всьому світу далеко за межами США.

Особливості інтер’єрів в стилі лофт

За своєю суттю лофт дозволяє безмежне творче самовираження. Тому це один із найрізноманітніших та еклектичних стилів. Відшукати два однакових приміщення просто неможливо, навіть якщо ними займався один дизайнер.

Проте є й низка характерних рис, властивих всім лофтовим інтер’єрам:

  • Чим більший відкритий простір – тим краще. Звичайно, зараз у стилі лофт оформлюють навіть маленькі квартири. Проте це лише використання його елементів. Справжній індустріальний лофт – це великі просторі цехи із високими стелями.
  • Грубі необроблені поверхні у лофті не лише не маскують, а й висувають на перший план. Це бетонні стіни, цегляна кладка, необроблене дерево, металеві елементи, тощо.
  • Старі меблі та антикваріат гармонійно поєднуються із надсучасною технікою, яскравими постерами, кріслами-мішками, тощо.
  • Комунікації у лофті максимально відкриті – вони також виступають окремим дизайнерським елементом. Не потрібно ховати вентиляцію, труби, проводку. Балки на стелі – ще одна характерна риса.
  • Серед кольорів переважають прості та класичні – білий, чорний, сірий, цегляний теракотовий, коричневий. А от для акцентів можна використовувати будь-які барви: від кислотного неону до благородних смарагдових, сапфірових та винних відтінків.

Популярність лофту знов стрімко зросла і навряд зміниться у найближчі роки. Зараз він знаходиться на одному рівні із мінімалізмом, контемпорарі та скандинавськими стилями. Та, звісно ж, розвивається та гармонійно переймає і деякі їх риси.

Також полюбляєте лофтові інтер’єри, проте не знаєте, з чого почати на практиці? Цей стиль щороку стає лише популярнішим у Львові. Дизайн студія Сraftart допоможе втілити у життя романтичну індустріальну мрію!