Ремонт приміщень в стилі лофт. З чого все почалось?

Ремонт приміщень в стилі лофт. З чого все почалось?

Вже сама назва «лофт» символізує горище, галерею, тощо. Так в Америці називали порожні цехи, верхні поверхи торгових приміщень або занедбані склади. Фактично, це промисловий об’єкт, який згодом переоблаштували для іншої мети.

Тенденція прийшла до Європи із Нью-Йорка, а перші лофти почали з’являтися в Квінсі і на Манхеттені приблизно в 20-х роках минулого століття. Причина була проста: під час Великої депресії тисячі фабрик та підприємств зачинялися, банкротували та занепадали. Проте вільні площі не могли довго простоювати і власники віднайшли спосіб хоч якось компенсувати збитки. Лофти почали здавати під житлові приміщення за мінімальною вартістю.

Незвичайний формат швидко привернув увагу творчої богеми: художники і музиканти зацікавилися дешевими і просторими площами, які можна було переобладнати на свій смак. Таким чином у лофтах почали з’являтися перші творчі майстерні, студії, галереї та просто місця для зустріч і вечірок.

А потім прийшов Енді Уорхол. Саме завдяки ньому у 60-ті роки світ накрила хвиля популярності лофтових інтер’єрів. Великий шанувальник всього чудернацького та незвичного, Енді Уорхол також жив на Манхеттені у свої квартирі-фабриці.

Через такий шалений успіх серед богеми та зірок незабаром лофт із бюджетного житла перетворився на вишуканий дизайнерський стиль. І досі так оформлюють численні кафе, ресторани та навіть елітну нерухомість. Моду підхопили американські бізнесмени, економісти та юристи – і зараз вона поширена по всьому світу далеко за межами США.

Особливості інтер’єрів в стилі лофт

Ремонт приміщень в стилі лофт за своєю суттю дозволяє безмежне творче самовираження. Тому це один із найрізноманітніших та еклектичних стилів. Відшукати два однакових приміщення просто неможливо, навіть якщо ними займався один дизайнер.

Проте є й низка характерних рис, властивих всім лофтовим інтер’єрам:

  • Чим більший відкритий простір – тим краще. Звичайно, зараз у стилі лофт оформлюють навіть маленькі квартири. Проте це лише використання його елементів. Справжній індустріальний лофт – це великі просторі цехи із високими стелями.
  • Грубі необроблені поверхні у лофті не лише не маскують, а й висувають на перший план. Це бетонні стіни, цегляна кладка, необроблене дерево, металеві елементи, тощо.
  • Старі меблі та антикваріат гармонійно поєднуються із надсучасною технікою, яскравими постерами, кріслами-мішками, тощо.
  • Комунікації у лофті максимально відкриті – вони також виступають окремим дизайнерським елементом. Не потрібно ховати вентиляцію, труби, проводку. Балки на стелі – ще одна характерна риса.
  • Серед кольорів переважають прості та класичні – білий, чорний, сірий, цегляний теракотовий, коричневий. А от для акцентів можна використовувати будь-які барви: від кислотного неону до благородних смарагдових, сапфірових та винних відтінків.

Популярність лофту знов стрімко зросла і навряд зміниться у найближчі роки. Зараз він знаходиться на одному рівні із мінімалізмом, контемпорарі та скандинавськими стилями. Та, звісно ж, розвивається та гармонійно переймає і деякі їх риси.

Також полюбляєте лофтові інтер’єри, проте не знаєте, з чого почати на практиці? Цей стиль щороку стає лише популярнішим у Львові. Дизайн студія Сraftart допоможе втілити у життя романтичну індустріальну мрію!