Ректифікована плитка для підлоги. Переваги та недоліки

дизайн ванної кімнати

Ректифікована плитка для підлоги – відносно новий матеріал з бездоганними технічними властивостями та ефектним зовнішнім виглядом. Суть в тому, що це обрізна чи безшовна плитка, яку можна змонтувати без типових шпарин, заповнених герметиком чи замазкою.

Звичайний кахель потребує швів, бо має трохи закруглені краї-фацети. Вони не здатні щільно прилягати між собою. Ректифікована обрізна плитка монтується стик до стику, тож дозволяє створювати фактично монолітну поверхню.

Проте є нюанси: все залежить від стану підлоги та якості кахелю. Іноді уникнути швів взагалі неможливо, проте можна зменшити їх ширину.

Виготовлення ректифікованої плитки для підлоги

Перший етап виробництва нічим не відрізняється від виготовлення звичайної керамічної плитки. До складу входить глина, спеціальні мінеральні добавки, а також гранітна крихта. В результаті виходить міцний кахель, в якому відсутні пори.

А от процес нарізки вже суттєво відрізняється. Саме на цьому етапі з плитки роблять ректифіковану. Після нарізання кожен елемент полірується, щоб торці були ідеально рівними та однаковими. Цим обумовлена і більш висока ціна матеріалу.

Зараз ректифікована плитка вдало використовується як в житлових, так і в комерційних приміщеннях. Вона пасує не лише для підлоги, а і для стін чи навіть фасадів. Завдяки безшовному монтажу вдається досягти ефекту монолітності, який одразу привертає увагу та прикрашає інтер’єр приміщення. Може здатися, що поверхня обшита натуральним каменем.

За та проти ректифікованої плитки

Немає бездоганних матеріалів, що могли би задовольнити водночас всі потреби. От і ратифікована плитка для підлоги не стала виключенням. На її користі відіграють такі переваги:

  • Покриття виглядає більш дорого і вишукано. Можна відшукати будь-який колір та дизайн.
  • Відсутність швів – це не лише питання естетики, а й гігієна. Адже такі стики – завжди місце скупчення бактерій і бруду. Це добре знають власники білої замазки та ті, хто хоч раз стикався з грибком у ванній кімнаті.
  • Покриття без швів значно легше доглядати та мити. По суті, це майже наливна підлога. Не потрібні ні спеціальні засоби, ні тривалі зусилля, щоб вимити всі стики.
  • Кожна плитка ідеально співпадає з іншими. Геометрія, кути та рівні краї тут головна вимога.
  • Поверхня може бути як гладкою глянцевою, так і рельєфною. Проте рельєфну ректифіковану плитку складніше «підганяти» при укладанні. Фактично, як і фактурні шпалери.

Проте обрізний край плитки призводить і до специфічних недоліків:

  • Ректифікована плитка – відносно новий і ще не надто поширений матеріал. Тож вибір поки менший, а ціна значно вища за звичайний кахель.
  • Монтаж також довший та дорожчий. Працювати з облицювальним матеріалом доволі складно, тож краще це одразу довірити професіоналам.
  • Така плитка вимагає бездоганно рівної підлоги – це теж не так просто.
  • Безшовне покриття не можна вкладати на рухому основу чи при наявності явних температурних коливань і деформацій.

А якщо не хочете самостійно розбиратися в типах та особливостях різновидів плитки – наші фахівці зроблять це за вас! Дизайн студія Сraftart допомагає втілювати мрії у життя! Перегляньте вартість встановлення плитки тут.