Проектування сантехнічних робіт в ремонті

Проектування сантехнічних робіт в ремонті

Сантехнічні роботи – це складний комплекс, що триває протягом всього будівельно-ремонтного періоду. Просто зварити між собою дві труби може кожен, а от створити ефективне, раціональне та безпечне планування комунікацій – лише фахівці. Це вода, каналізація, опалення, тощо.

Неправильний монтаж труб з легкістю призводить до аварійних ситуацій. В кращому випадку вам знадобиться знову робити терміновий ремонт. В гіршому – високий ризик затопити кілька поверхів. А у випадку з опаленням та гарячим водопостачанням це ще й небезпечно.

Що входить до сантехнічних робот?

Сантехнічні роботи завжди проводяться в комплексі, і краще, щоб цим одразу займалася одна бригада. Сюди входить:

  • Монтаж та заміна водопроводу і труб опалення;
  • Монтаж та заміна каналізаційних труб;
  • Монтаж сантехнічних змішувачів,
  • Монтаж унітазів, умивальників, душових кабін, ванн, тощо;
  • Монтаж бойлерів, систем безперебійного водопостачання, опалювальних котлів;
  • Монтаж теплої підлоги та радіаторів опалення;
  • Монтаж лічильників та автоматики.

Комплексна робота «під ключ» передбачає також демонтаж та вивіз старого обладнання, створення проектної документації, закупівлю та поставки сантехніки, тощо.

Коли потрібні сантехнічні роботи?

Всі сантехнічні комунікації краще планувати перед капітальним ремонтом квартири або на етапі будівництва котеджу. Особливо – перед залиттям підлоги цементним розчином. На те є дві основні причини:

  • Простір. Комунікації на стінах займають цінні сантиметри. Це особливо важливо у малогабаритних квартирах. Їх можна зекономити, якщо, наприклад, приховати труби від кухонної мийки у підлогу, а не проводити їх через усю кімнату.
  • Естетика. Відкриті комунікації доповнюють лише лофтові інтер’єри. В інших випадках їх можна приховати за фасадами чи гіпсокартонними коробами, проте це складно та громіздко.

А от якщо труби приховані, вже після оздоблення підлоги та стін можна переходити до наступних етапів – монтажу сантехніки, радіаторів, бойлерів, тощо.

Як створюється сантехнічний проект?

Перед початком проектування сантехнічних робіт необхідно узгодити їх із основним дизайн-проектом. Зазвичай він вже передбачає тип та розташування сантехніки. Враховуються обрані моделі змішувачів та витрати води, щоб правильно обрати діаметр труб та прорахувати їх розташування. Переважно використовуються діаметри 50 та 110 мм. Менші – для умивальників та ванн, більші – для унітазу та самого стояку. В той же час обирається арматура: фітинги, сифони, тощо.

Для проектування необхідні всі розгортки стін із повною прив’язкою сантехніки та відводів. Також враховується швидкість руху води. Рекомендовано у межах 0,4-0,6  м/сек. Якщо труба буде занадто вузька, напір збільшиться. А це постійне джерело шуму та ризик проривів через підвищений тиск. Все це важко врахувати самостійно.

Важливо, щоб відповідальними сантехнічними роботами займалися лише фахівці. Це один із найскладніших етапів будь-якого ремонту. Тож не радимо експериментувати самостійно. Звертайтеся до нас у дизайн студію Сraftart у Львові!