Планування та підбір освітлення для спальні

дизайн спальні

У спальні особливо важливо створити правильне освітлення, адже саме тут ми щодня проводимо щонайменше 6-8 годин. Воно має бути м’яким, не подразнювати зір, проте в окремих зонах потрібні яскравіші елементи. Наприклад, для роботи чи читання. Важливо, щоб світильники гармоніювали між собою.

При підборі світильників і місць їх кріплення важливо в першу чергу враховувати розмір приміщення. Всі прилади мають бути пропорційні до площі кімнати.

Базове освітлення

Основне освітлення має бути в будь-якому випадку. Це люстра, серія точкових чи підвісних світильників. Вони необхідні для створення рівномірного і достатнього світла, проте не повинні бути занадто яскравими.

Краще направляти потоки на стелю чи верхню частину стін для рівномірної розсіяності. Також є спеціальні плафони зі щільного матового скла. І зверніть увагу на споти, напрямок яких можна змінювати протягом вечора.

Класичне рішення – люстра по центру кімнати, яка створює центр композиції. Така особливість планування поширена у класичних інтер’єрах. У сучасних стилях переважно використовуються точкове освітлення по периметру чи окремими серіями. Для кімнат із невисокими стелями обирайте максимально пласкі плафони.

Додаткове освітлення

Додатково знадобиться освітлення в зоні ліжка – бра, нічники, торшери, тощо. Воно має бути яскравішим за базове. Проте дотримуйтесь єдності відтінків і температур, щоб очам було комфортно. Щоб світильник біля ліжка не засліплював інших людей, він має підійматися приблизно на 50-60 см та бути направленим донизу.

Якщо в спальні є дзеркало, навколо нього не буде зайвою підсвітка. Ідеальним можна назвати підсвічування з двох сторін за допомогою бра або вбудовану підсвітку по периметру. Великі шафи та стелажі також краще для зручності підсвічувати зсередини. Робочий стіл, куточок для читання, тощо – все це вимагає ретельного планування.

Окремий елемент інтер’єру – декоративне освітлення. Ці світлодіодні стрічки, неон, вмонтовані підсвітки стелі чи подіуму, тощо. Вони створюють у кімнаті певну атмосферу та вносять затишок.

Які лампи краще підходять для спальні?

Лампи розжарювання найдешевші та звичні, проте дуже неекономічні, хоч і дають приємне тепле світло. Люмінесцентні дають комфортне розсіяне світло, значно довговічніші та економічніші. Проте необхідно правильно обрати колір та температуру.

Освітлення галогенними лампами універсальне: може давати розсіяне або направлене світло. Це підвісні, точкові, поворотні, вмонтовані та інші світильники. Цікаво та романтично виглядає ефект зоряного неба.

Світлодіоди різноманітні, м’які так комфортні. Вони найекономічніші в експлуатації, проте коштують дорожче.

Керування освітленням

Вимикачі повинні знаходитися в зручних місцях. Найкраще зарекомендували себе диммери для зміни інтенсивності освітлення. Якщо ви полюбляєте високотехнологічні рішення, можна вивести все на пульт дистанційного керування. І таким чином змінювати яскравість та вимикати світло, не встаючи з ліжка.

А якщо ви просто мрієте про затишну спальню, проте не хочете турбуватися через організаційні клопоти – звертайтеся до нас! Дизайн студія Сraftart допоможе втілити ваші побажання в життя. Перелік усіх послуг тут.