Паркет в квартирі та його переваги

дизайн спальні з ванною

Незважаючи на численну кількість більш сучасних матеріалів, паркет при усіх його складнощах досі залишається у топі. Все через його надзвичайну красу та екологічність. Навіть найкращий ламінат не здатен відтворити атмосферу, яку створює справжнє дерево. Окрім того, у складі немає токсичних синтетичних домішок, проте є природні цілющі смоли, що створюють у кімнаті здоровий мікроклімат.

Існує кілька видів паркету, що відрізняються не тільки за своїми характеристиками, але і за якістю матеріалу. Перший критерій – це тип розпилу.

  • Радіальний. Здійснюється чітко по лінії радіусу. Його можна відрізнити за паралельними віковими кільцями.
  • Тангенціальний. Здійснюється по дотичній по відношенню до вікових кілець через середину стовбура. Лінії на такому паркеті хвилясті.

На виробництві сортування паркету здійснюється за наступними критеріями:

  • Наявність заболоней – це ділянки зовні на паркеті, які мають більш низьку щільність, відповідно вони більше пухкі і світлі;
  • Спосіб, яким був розпиляний паркет;
  • Наявність сучків і їх кількість.

Найдорожчий – бездоганний радіальний паркет «прайм». «Селект» не відбирається за розпилом – лише за зовнішнім виглядом. «Натур» так само має вищий сорт, але при цьому може мати заболонь до 20% та сучки діаметром до 3 мм. А от класу «рустік» вже властиві перепади кольору, рихлість та сучки до 5 мм. Це типова класифікація, проте назви та позначки у різних виробників можуть бути свої.

Різновиди паркету за типом дошок

Класифікують паркет і за його типом та конфігурацією:

  • Найпоширеніший – штучний, з дерев’яних планок з довжиною від 20 до 50 см, шириною від 4 до 7 см і товщиною від 15 до 20 мм. Він завжди стильний та ефектний. Зазвичай – із системою пазів та гребенів для монтажу.
  • Довжина масивної дошки варіюється від 200 до 250 см, ширина – від 12 до 20 см, товщина ж становить 18-22 мм. Її значно зручніше класти, переважно вона дешевша, проте не така стабільна, як тришарові покриття.
  • Щитовий паркет – багатошарова конструкція. Нижня частина – дешева хвойна підкладка, а верхня – цінні декоративні породи. Переважно це квадратні дошки-щити розміром 40-80 см та товщиною 2-4 см.
  • Класична паркетна дошка за структурою нагадує щитовий, проте за пропорціями – штучний паркет чи масивну дошку. Її переваги – доступність та простота монтажу.

Використання паркету в квартирі

  • Паркет ідеальний як для квартир, так і для офісів. Він виглядає дуже стильно та ефектно, облагороджує інтер’єр практично будь-якого приміщення. Відтінки варіюються від найсвітлішого до дуже темного, червоного чи навіть майже чорного. Кожен сорт деревини має свою особливу фактуру та властивості.

При правильному догляді паркет може прослужити і 50 років. Оновлювати його краще раз на 5-8 років. Коли лак на паркеті темнішає або тріскається – це і є перші симптоми того, що пора зайнятися ремонтом.

Є нюанси. Монтаж паркету необхідно проводити вже після того, коли закінчені всі ремонтні роботи з стелею і стінами. Вологість в кімнаті не повинна бути більшою за 60%, а температура – меншою за 10 градусів. До укладання паркет має «відлежатися» у тій кімнаті, де буде прикрашати підлогу, близько тижня. Це період для адаптації до температуро-вологістного режиму конкретного приміщення.

У будь-якому разі використання паркету в квартирі потребує виважених рішень та професійності. І тільки тоді він справді прослужить роками і десятиліттям. Саме тому краще не експериментувати та одразу звертатися до фахівців. І ми у студії дизайну Сraftart неодмінно допоможемо! Вартість монтажу паркета можна переглянути тут.