1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Професійне створення дизайн-проекту інтер’єру

Для початку роботи над проектом важливо з’ясувати уподобання і побажання замовника.

З дизайнером ви можете узгодити напрямок стилю.

В технічному завданні необхідно також спланувати технічні і технологічні рішення у проекті. Сюди відноситься підігрів підлог, приточна вентиляція або кондиціонування..

Етапи робіт над дизайн-проектом інтер’єру

Стосунки між господарем житла і ремонтною організацією прозорі та контрольовані саме завдяки дизайнеру. Підрядник складає план дій, а замовник – його контролює і вимагає дотримання термінів та закладених в дизайн-проект рішень. Як правило, функцію дотримання дизайн-проекту замовник доручає втілювати дизайнеру – автору проекту в процесі авторського нагляду.

За розробленим дизайн-проектом субпідрядники складають вже свій кошторис (відповідно до своїх розцінок) на виконання своїх робіт. Наприклад, це – встановлення натяжних стель, кондиціонування і вентиляції, домашнього кінотеатру, виготовлення і встановлення дверей, сходів, розсувних перегородок, шаф-купе, мозаїк, вітражів. В якості субпідрядника може опинитися дизайн-студія або майстерня, які розробляють і виготовлюють окремі елементи інтер’єру – вітражів, мозаїк, фресок, особливих гардин, всіляких кованих і дерев’яних виробів, а також  дизайн-студія, що пропонує свій унікальний продукт.

Таким чином, мета дизайн-проекту – визначення функцій і створення стилю интер’єру, які, з одного боку, контролюють дотримання уподобань господарів, способу їхнього життя, їхніх цінностей. З іншого боку, автор проекту повинен використати кращі досягнення дизайну інтер’єру як прикладного мистецтва. При цьому він враховує найновіші технічні і технологічні засоби будівельних і ремонтних робіт, тенденції і новації на ринку меблів, засобів освітлення, всіляких елементів і способів декорування приміщень

Після затвердження замовником ескізного проекту розпочинається робота над дизайн-проектом, що містить креслення: види, плани, розгортки, розрізи, відомості і специфікації. Цих креслень достатньо для виконання ремонтних і оздоблювальних робіт, а також меблювання і декорування.

Дизайн-проект як правило містить: обмірний план, експлікацію приміщень, план з розташуванням меблів та обладнання, план демонтажу, план перепланування, план з маркуванням типів дверей, план з розташуванням сантехнічного обладнання, план стелі, план стелі з розташуванням освітлювальних приладів, схема управління освітленням, план розташування електрообладнання, план підлоги, план перерізів та розгорток, перерізи та розгортки, відомість оздоблення приміщень з підбором будівельних та оздоблювальних матеріалів, техніки, обладнання і меблів з вказанням цін. У випадку складного інтер’єру цей список доповнюється.

Особлива роль в дизайн-проекті інтер’єру належить відомості про оздоблювальні матеріали, техніку, обладнання і меблі. Маючи таку відомість, маючи ціну й графік роботи будівельників, розроблені за дизайн-проектом, можна вибирати той чи інший виріб, виходячи як із особистих уявлень про їхні ціни в конкретному інтер’єрі, так і з фінансових міркувань.

У вказаній відомості перераховуються також деякі субпідрядники і майстерні на виконання певних робіт. Серед них, наприклад, кондиціонування,, художній паркет, ковка, вітражі, мозаїка тощо. Часто-густо окремі з перерахованих виробів мають самостійну художню цінність. Щоб не зіпсувати композиційну цілісність інтер’єру, автор дизайн-проекту співпрацює з субпірядниками і майстернями в процесі розробки їхніх об’єктів, виконуючи при цьому інтеграційну роль. Це дуже важливо. Адже якщо окремий елемент інтер’єру, неправильно вибрали або виготовили, то це може перекреслити художню цінність як самого дизайн-проекту, так і інших елементів інтер’єру.

Загалом склад дизайн-проекту інтер’єру можемо поділити на такі пункти:

 • Обмірне креслення
 • Варіанти планувальних рішень
 • План будівельного демонтажу та монтажу в масштабі
 • План розміщення меблів
 • План підлог, розкладка матеріалів
 • План стель
 • Схема освітлення з прив’язками
 • План розміщення розеток
 • Розрізи стель кожного приміщення
 • Схема теплої підлоги
 • Схема дверних отворів
 • Схема кондиціонування
 • Схема розгортки кухонного устаткування
 • План розстановки сан технічного обладнання
 • Розгортки ванних кімнат з прорахунком матеріалу
 • Розгортки стін всіх приміщень з прорахунком матеріалів і детальні розрізи на всі декоративні ділянки
 • Специфікація на електрообладнання
 • Специфікація світильників
 • Специфікація меблів
 • Візуалізація інтер’єру

Дизайнер у м. Львів та авторський нагляд

Під час виконання ремонтних робіт автор дизайн-проекту здійснює авторський нагляд для забезпечення виконання робочих креслень, інколи для створення додаткових креслень, а також для внесення необхідних в процесі робіт доповнень та коригувань. Авторський нагляд передбачає відвідування автора при виконанні особливо важливих робіт. Автор дизайн-проекту може разом із замовником виїхати для вибору певних матеріалів, столярних виробів, сантехніки, світильників, меблів, елементів декору, а також взаємодіє з тими, хто виготовляє окремі елементи інтер’єру. Співробітництво з замовником дає можливість об’єднати побажання й смаки замовника з досвітом і професіоналізмом дизайнера чи архітектора, що забезпечує найліпший результат: З допомогою дизайнера можна і потрібно досягнути того, щоб інтер’єр, став таким, в якому впізнаються всі уподобання замовника, втілено прояв його власного неповторного стилю.

Про роль авторського нагляду в процесі створення інтер’єру потрібно сказати окремо.

Авторський нагляд, це перш за все:

 • регулярний виїзд дизайнера на об’єкт
 • внесення в робочі креслення коригувань в процесі будівництва
 • контроль та консультація під час виконання монтажних і оздоблювальних робіт
 • контроль та консультація за дотриманням виконання проекту
 • підготовка комерційних пропозицій із зазначенням компаній-продавців
 • підбір спільно із замовником оздоблювальних матеріалів, меблів і предметів інтер’єру (вибір підлогових і настінних покриттів, столярних виробів, керамічної плитки, сантехніки, електропобутової техніки, освітлювального устаткування, корпусних та м’яких меблів, декорування предметами мистецтва, аксесуарами, підбір текстилю та ін.)

Створення дизайн-проекту інтер’єру приватного будинку має свої особливості. Необхідно, з одного боку, задовільнити естетичні та інші амбіції замовника, а з іншого – зберегти традиції єдності стилю екстер’єру та інтер’єру та художню завершеність.

За будь-яких умов, мета дизайнера – запропонувати найкращі рішення, та посприяти втіленню конкретного задуму. Саме цього найчастіше і чекають від дизайнерів господарі.